albertAlbert Y. Leung Ph.D. , B.S. , M.S. – spolutvůrce PhytoChíka®

Albert Y. Leung Ph.D. se narodil v roce 1938 v Hong Kongu. Získal titul bakaláře v oboru farmacie na Národní Taiwanské Univerzitě (v roce 1961 B.S.) a poté doktorát v oboru farmakognosie na Michiganské Univerzitě (nejprve v roce 1965 titul M.S. a poté v roce 1967 titul Ph.D.).

Více jako 40 let se zabývá výzkumem historických a tradičních rostlin. Svými poznatky přispěl do počítačové databáze léčivých rostlin (PHYTOMED) pro Národní institut výzkumu rakoviny. Je autorem Encyklopedie běžných přírodních ingrediencí používaných ve stravě, lécích a kosmetice a dále řady článků věnovaných tradičním léčebným prostředkům rostlinného původu. Již řadu let se zasazuje za výrobní kvalitu v průmyslu zpracovávajícím byliny.
Je považován za jednoho z největších znalců botanických produktů v západním světě a znalce tradiční čínské medicíny. Pracoval na vývoji několika stovek přírodních produktů, které se s úspěchem prodávají dodnes po celém světě. Je zakladatel oboru bylinných směsí na světě. Zformuloval původní verze dalších dvou bylinných nápojů: Libra a Intra. Pan. Leung je autorem receptur mnoha tržně úspěšných bylinných přípravků, které dodnes prodávají mezinárodní společnosti, např . Forever Living, Herbalife, Colgate, Palmolive, Estée Lauder, Avon.

University of Michigan, která patří mezi 3 nejprestižnější univerzity na světe, udělila v červnu 2011 panu Leungovi prestižní cenu za celoživotní dílo (Alumni Distinguished Lifetime Achievement Award). Ocenění světových univerzit rozhodně patří mezi hlavní ocenění vědců a vizionářů. Ocenění pana Leunga lze tedy považovat za jeden z možných vrcholů v kariéře vědce a novátora (dalo by se říci, že se jedná o „malou Nobelovou cenu“).